PŘÍBĚH

Příběh paní Romany

jako v pohádce 🙂 Bylo, nebylo. Jednoho krásného dne se narodila holčička s porodní váhou 3,80 kg a ta rostla, rostla a rostla…až ve svých 17 letech měla 73 kilo. Tehdy mi to tak nepřišlo, ani tlustá, ani hubená. Po vyučení na kuchařku a servírku jsem nastoupila do restaurace na práci servírky a s ní začal i noční život. Vínečko, tvrdší alkohol, a samozřejmě „ nezbytné“ oříšky, chipsy, atd.

romana1   romana2

A já přibírala úspěšně dál, až ve 22 letech byla moje váha 78 kilo. Otěhotněla jsem ve svých 32 letech a když jsem šla do porodnice, měla „krásných“ 97 kilo. Porodila jsem 4 kilovou holčičku a domů si zpět přivezla 87 kilo!!!

Nejsem příznivcem diet… jedna „radilka“ mi dávala rady – nejíst po 17 hodině. Ale kdo to má vydržet. Já to vydržela asi 2 týdny. Pohybovala jsem se kolem 80 kilo. Jednou o 3 kila méně, pak jsem zase přibrala a pořád dokola stejný příběh… Ve svých 34 letech jsem šla na operaci se štítnou žlázou. Začala pravidelně užívat léky.

½ hodiny nalačno… ráno vstanu, vezmu pilulku (brrrr). Snídaně pro dceru, svačinka do školy a běžíme směr škola. Nákup, udělat CO SE NESTIHLO RÁNO a hurá na 10.30 do práce. Kolem 11 hodiny si stihnu dát své první jídlo za den. Většinou zahuštěnou polévku. Oběd později – okolo 15 hodiny. Odpoledne jogurt nebo ovoce (většinou také nic)… a večer… Ten největší hlad.

PO 22 hodině návrat domů. Mám za sebou skoro 12 hodin práce. Manžel na mě čeká doma, dáme si spolu víno a něco k němu, většinou oříšky, sýry!!  Cítím, že mám stále méně energie vše zvládat.

Dost! Osud zasáhl v pravou chvíliJ Šéfová v práci přišla jednoho dne s myšlenkou a doporučením na p. Ludvovou. Moje rozhodnutí je: „začnu hubnout a jíst zdravěji“. Sama v sobě jsem váhala, jestli to dokáži. Uvědomila jsem si ale, že mám skoro 7 letou dceru a chci vypadat dobře už kvůli ní. Chci se prostě cítit dobře a být jí správnou parťačkou.

Zjištění!!! Co vše dokáže chytrá váha Tanita odhalit. Ve svých 39 letech mám 85,8 kg. Podíl tělesného tuku 35,9%!! A metabolický věk 53 let. Takže jestli jsem ještě trochu váhala, okamžitě jsem se rozhodla. Měla jasno – chci!

Po odborné konzultaci jsem 11. 4. pod dohledem p. Ludvové začala s hubnutím a celkovou změnou. „Bílkovinná ketogenní strava se speciálním jídelníčkem“

Začátek nebyl vůbec jednoduchý. Musela jsem si uvědomit, co dělám špatně, nastavit si hlavně ve své hlavě co opravdu chci a PROČ jsem se pro změnu rozhodla. Je to velmi důležité! Nastavit si ve svém okolí nejbližší lidi, kteří mě podpoří. Sdílet s nimi svoje rozhodnutí a cíl. Věřit si, že to dokáži. Uvědomila jsem si, že vše co se v mém životě děje si programuji ve své vlastní hlavě. To dobré, ale i to špatné. Není nikdo jiný, kdo by za to nesl zodpovědnost – než jen já. Každotýdenní přeměření mi ukázalo brzy, že TO FUNGUJE!!

Vše dodržuji přesně podle rozpisu, nehledám výmluvy, proč něco nejde a věřím sama sobě a ověřenému rozpisu. Tuk v těle klesá, narůstají % vody v těle a přibírám na svalech. A hlavně – zrychluje se mi metabolismus!! Jím čím dál tím více. A tím i více hubnu.

Připomínám si větu, kterou jsem slyšela od p. Ludvové – „ Ke štíhlé postavě se musíte projíst“

  1. 7. mám krásných 71,5 kg při výšce 170 cm. Podíl tělesného tuku 25,8% a metabolický věk =
    27 let!!!

Žasnu nad svými výsledky. Před 3 měsíci bych nikomu neuvěřila, že to dokáži. Celkem jsem shodila dolů 14,3 kg TUKU. Gratuluji a děkuji sama sobě.

Co tahle cesta pro mě znamenala?
Naučila jsem se hlavně pravidelně a zdravě jíst. Cítím se daleko lépe a pro svoji dceru jsem správná parťačka na všechny výlety a dovádění. Manžel mě podporuje a obdivuje za to, co jsem dokázala. Mám i obdiv okolí. Obleču věci, do kterých jsem si dříve netroufala ani pohlédnout. Sluší mi. Cítím se skvěle, o 100% lépe!!!

Všem, kdo čte můj příběh, přeji odvahu změnit svůj život. Pevnou vůli a vydržet. Vážně to funguje. Vidíte to na mých fotkách před a po změně.

Pokračuji dál… Romana

PS: A já dodám, že p. Romana pokračuje a dodnes vydržela jíst pravidelně a zdravě.