Eva Ludvová, pro Vaši cestu k jedinečnosti, zdraví a kráse.

Pomáhám ženám i mužům být krásnější, sebevědomější a užít si každý okamžik svého života.
Umožňuji lidem kolem sebe najít jejich cestu. Pomáhám najít optimální řešení na jejich situace.

Jonas af Jochnick

Oriflame je pro nás splněný sen...

JAK JSTE ZAČÍNALI?
Začalo to v roce 1967, kdy jsme se s Robertem a ještě jedním přítelem rozhodli založit společnost. Bylo to pro nás velmi vzrušující období. Vymysleli jsme úplně nový koncept, který do té doby neměl ve Švédsku obdoby - rozhodli jsme se vyvinout řadu kosmetických výrobků založenou na přírodních složkách, která by odrážela krásu naší země, její úžasnou čistotu, jezera a lesy. Zároveň jsme chtěli představit novou formu distribuce - ne jen obyčejný prodej v obchodě, ale něco, co umožní, aby kosmetiku Oriflame mohl prodávat každý.

PROČ JSTE Sl VYBRALI ZROVNA NÁZEV ORIFLAME?
Oriflame je staré francouzské slovo, které pochází z 15. století a označuje královskou zástavu, která vlála nad hlavami francouzských panovníků ve válkách. Připadalo nám, že tohle slovo sedí, protože my jsme na začátku také vyráželi do boje a chtěli jsme mít svou zástavu. Cítili jsme, že ta naše symbolická „Oriflame" nás ochrání.

JAK JSTE ZÍSKALI PRVNÍ KOSMETICKÉ PORADCE?
No, na začátku jsme se tomu věnovali všichni a na naší straně stála skutečnost, že myšlenka přímého prodeje je naprosto fantastická. Najdete pár schopných, nadšených lidí, ti zas přivedou další a odtud už všechno dál roste. Pochopitelně že na začátku jsme zaměstnali lidi s co největšími zkušenostmi v oblasti školení a obchodu.

MYSLÍTE, ŽE BYSTE DNES DOKÁZALI ZOPAKOVAT SVŮJ ÚSPĚCH STEJNÝMI METODAMI?
Základní principy jsou vlastně pořád stejné. Každý den dostávají věrní zákazníci Oriflame otázku, jestli by se nechtěli stát kosmetickými poradci.Tisíce z nich si takovou práci nejspíš ze začátku vůbec nedokážou představit, ale jakmile jednou začnou, vzroste jim sebedůvěra a zjistí, že dokážou velmi dobře komunikovat. Začnou být hrdí na výrobky Oriflame a díky tomuto novému nadšení se nebojí pozvat a podpoňt ostatní. I dnes, více než čtyřicet let po založení, je ve Svédsku hodně lidí, kteří začínali v Oriflame v letech 1967-68 jako kosmetičtí poradci a po desetiletích jsou stále cennou částí obchodního týmu.

NA CO NEJRADĚJI VZPOMÍNÁTE?
Mám spoustu úžasných vzpomínek. V roce 1969 kráčel první muž po Měsíci a my jsme slavili obrovský úspěch, překročili jsme tehdy hranice Skandinávie a pronikli do Anglie a do Nizozemska. Jeden z nezapomenutelných momentů se odehrál v roce 1972 v Londýně. Byli jsme pořád ještě velmi malá společnost, ale svolali jsme na konferenci naše prodejní týmy ze Švédská, Dánska, Norska a Finska. Měli jsme tenkrát pocit, že se nám povedlo proměnit naše krásné sny ve skutečnost. A jsem moc rád, že po pádu Berlínské zdi jsme mohli expandovat i do postkomunistických zemí. Vůbec jsme nevěřili, že se tu dočkáme tak velkých úspěchů. Je to prostě jeden velký sen.