PŘÍBĚH

Jak se stát milionovou ženou?

Možná si pomyslíš co proč zrovna milionovou?:-)

„Pokud chceš být šťastná, jako jsi nikdy nebyla, udělej něco, co jsi ještě nikdy neudělala“

m01

Přiznám se, že mě také lákalo zjistit, co se skrývá pod tímto názvem. Už delší čas jsem hledala svoji cestu jak naplnit co uvnitř sebe cítím, prožívám a neumím pojmenovat. Najít správná slova. Občas jsem  uvnitř sebe měla pěkný zmatek. Dělala jsem  věci, o kterých jsem bal přesvědčena, že mě posunují v životě dál. Zpětně pak u některých z nich nastalo zjištění, že to tak vůbec nebylo. Věnovala jsem hodně času věcem a situacím, které mě nikam neposunuly. Bohužel jsem to zjistila až s nějakým časovým odstupem.
Tehdy jsem si ještě neuvědomila jak důležité je to zjištění. Že i tohle mě může velkou silou posunout dál. Směrem k mým záměrům a přáním. Toužila jsem věnovat svou energii věcem a situacím, které budou přinášet užitek mě, i ostatním lidem.

Někdy na jaře 2014 mi přišla jedna z mnoha e-mailových pozvánek na dvoudenní seminář „Milionová žena“ od Alice Kirš. Jejího muže Davida sleduji už delší dobu a díky jeho inspiraci jsem vytvořila svoje webové stránky. Stránky, kterým věřím, že ti přinášejí inspiraci a povzbuzení do tvého života.
Možná, znáš ten pocit uvnitř sebe, kdy nevíš, do čeho jdeš, ale přesto víš, že tam musíš.:-) Později jsem se dozvěděla, že je to nazýváno ženskou intuicí, kterou má každá žena v sobě silně vybudovanou. Dnes už vím a učím se s ní pracovat. Jen jsem na ni díky vnějšímu světu, který na mě občas klade vysoké nároky být za všech okolností perfektní ženou, matkou, milenkou, podnikatelkou, přítelkyní, zapomněla naslouchat.
Neváhala jsem a hned jsem se přihlásila.

Den „D“ nastal 21. 9. 2014, kdy se v nádherném sále Na Marjánce v Praze, sešlo 200 žen. Byla to neuvěřitelná ženská síla a energie, kterou jsem začala vnímat ve chvíli, kdy Alice zahájila seminář.
Hned úvodní materiál, který jsem dostala, nesl název „Milionová žena, aneb jak v sobě objevit dary, podělit se o ně s ostatními takovým způsobem, abys obohatila sebe a svět kolem tebe. Žila ve štěstí, bohatství a lásce. Stala se do roka Milionovou ženou“.
Znělo mi to jako příběh z pohádky, které mi četla moje maminka, když jsem byla malá. Mimochodem pohádky mám ráda dodnes. Moje dospělé já (můj mozek) říkal „na pohádky jsi už trochu stará, ne?“ …, ale moje vnitřní touha věděla, že je možné mít naplněnější a hodnotnější život než mám dnes.
Zjednodušit si život neznamená nemít jej jednodušší. Ale odstranit z něj věci a situace, které mě odvádějí od života, který si přeji žít. Uvědomit si svoje dary, které jako žena mám, dovolit si je předat ostatním. Uvědomit si svoji hodnotu, vědomí sebe sama. Poznat hodnotu, za kterou můžu dostat zaplaceno, penězi nebo čímkoliv, co si přejete.
Rezonuje to s Tebou? Dávají Ti moje slova smysl? Čti tedy prosím dále.

V průběhu semináře jsem si stále více začala uvědomovat, že jediný, kdo může udělat změnu, jsem já sama.
Že jediné, co se teď děje – už jsem žena, jakou chci být. Jen to zatím tak jasně nevidím. A proto to nemůže vidět ani moje okolí.
Základem pro moji změnu je sebevědomí. Bohužel v naší společnosti, tedy alespoň u mé generace 40 letých žen, které byly vychovávány v „jiné době“,  je sebevědomí bráno jako něco  vybočující z běžného normálu. Být sebevědomá se spojovala s tím, být nafoukaný a až moc jistý. Nebylo zvykem vyčnívat mezi ostatními a být vidět.

V mém dnešním pojetí vnímám sebevědomí jako vědomí si sebe sama, toho co jako žena cítím, prožívám, jakým směrem se ubírá můj život, co ve svém životě chci mít a jak toho chci dosáhnout. Dělat věci vědomě, respektovat sama sebe. Je to vědomí toho co mi dělá radost, co mě naplňuje.
Věřím tomu, že sebevědomí máš v sobě. Kdybys neměla vědomí, že jsi byla, bys byla mrtvá.:-)  Pokud se cítíš jinak – jen teď nejsi dostatečně propojena se svým vědomím.

Říkáš si jasně, tohle všechno už jsem četla a vím. Dovol mi tedy jednu otázku: Proč tedy dávno nejsme všechny bohaté, naplněné a šťastné?
Protože si myslíme, že nejsme dost dobré. A když ano, tak to neumíme prodat světu. Bojíme se, co tomu řeknou ostatní, bojíme se být vidět  převzít zodpovědnost za to co se děje.

m02

Mám pro Tebe první zprávu:
Víš určitě něco, co tisíce lidí kolem Tebe neumí. Můžeš je to naučit. Co by to bylo?
Tip: pozoruj, na co se tě lidé nejčastěji ptají. V jaké oblasti se můžeš stát pro své okolí majákem, světlem, které ukazuje druhým směr a cestu.
Dej si pár minut, možná hodinu času jen pro sebe, bez vyrušování. Sedni si a nechte svoji myšlenky volně proudit. Snaž se na nic nemyslet. Pokud nějaká myšlenka přijde, přijmi ji a zase v tichosti propusť. Zaměř se na jediný cíl. Vnímat sama sebe, svoji krásu a jedinečnost.
Přijdeš na to, jen si dej dostatek času jen pro sebe.

Možná Tě zajímá, na co jsem přišla já, na víkendovém semináři.:-) Jsem ve svém nitru živelná, tvůrčí a radostná. Brzdí mě systémy kolem mě a opakující se rutinní práce.
Moje poslání, jak jej vnímám já, je vytrhnout tě z klece, v které žiješ, tedy pokud budeš sama chtít, to je nezbytnou součástí celého procesu. Pomáhat ti objevovat sama sebe, tvoje silné stránky. Inspirovat Tě, pomoct ti vydělat peníze pokud je opravdu chceš. Pomáhat Ti řešit situace svým příkladem a postojem. Vést tě na cestě za Tvým cílem.

Každým okamžikem, se na všech úrovních kolem tebe, něco děje. Pokud se vědomě nerozhodneš, jaké myšlenky necháš vědomě proudit svojí myslí, kterými se budeš zabývat, může se ti stát, že za nějakou chvíli už nebude schopná rozeznat, co je pro tebe jen dobré, nebo vynikající. Co tě posouvá za tvým cílem.
Proto je jedním z velmi skvělých nástrojů, jak udržovat svoje zaměření MEDITACE. Díky ní dokážeš uklízet svoji mysl, čistit ji. Je zajímavé kolik z nás žen má potřebu o sebe denně pečovat, umývat se a krášlit.
Jak často to děláš se svými myšlenkami?
Jak často si dovolíš prožívat TADY a TEĎ.

Tip: pokud nemáš zaměření, ztrácíš zbytečně svoji energii a schopnost soustředit se a dokončit co chceš.

m03

Tvoje sebevědomí vychází z Tvé mysli a Tvého těla.
Tím, jaká je tvoje schopnost hluboce se propojit sama se sebou, se svými hodnotami.
Pokud neznáš svoje hodnoty, nemáš „referenční body“, je možné že se ti v životě opakují stále stejné situace dokola. CYKLÍŠ.
Jak si tedy stanovit svoje referenční body? Svoje 3 + 3 slova?

Zklidni svoji mysl a definuj si svoje 3 slova, která chceš, aby charakterizovaly tvoje vyšší já. Potom si definuj 3 slova, která tě charakterizují ve spojení s ostatními.
Jaká chceš uvnitř sebe být. Ne jakou bys měla být, aby tě přijímali a měli rádi. Ale jakou jsi opravdu hluboce uvnitř sebe.

Tohle bylo pro mě jedno z klíčových cvičení, které jsem se na semináři naučila. Netušila jsem do té doby, jak velký význam pro můj život má definovat si svoje referenční body.
Posunout se tím směrem k dalšímu růstu a vědomí si sebe sama.

Moje 3 + 3 slova jsou.
Ve smyslu mého vyššího já:

  1. autentická – „pravá“ kdy přijímám ve svém životě všechny své silné a slabé stránky, vědomě s nimi pracuji, co říkám to také žiji
  2. sebe-vědomá – vědoma si sebe sama, kdo jsem, jaká jsem , co chci, co je smyslem mého života, jaké dary mohu předat dalším lidem
  3. radostná – otevřená ke zdroji svého potenciálu, vnitřní moudrosti. Radost která vychází zevnitř směrem ven.

Ve smyslu spojení s ostatními:

  1. naslouchající – nejen slyším, ale snažím se i chápat a porozumět tomu co slyším, vidět hlubší souvislosti
  2. směřující pozornost – schopnost koncentrace a zaměření se, na dané téma
  3. inspirující – vychází ze slova „in spirit“ (v duchu), pomoci lidem nalézt a realizovat jejich nápady a myšlenky, být pro ně příkladem svým životním postojem.

Kdykoliv mě čeká nějaké důležité setkání, osobní nebo pracovní úkol, si svoje slova připomínám. Stačí, když si je vědomě připomenu, zaměřím se na jejich význam.
Pamatuji si každý okamžik, kdy jsem je spolu s dalšími 200 ženami hledala uvnitř sebe, spojená v úžasné ženské energii.

m04

Moje 3 + 3 slova znáš. Snažila jsem se ti, také přiblížit jejich význam v pojetí, jakém je chápu já.

Závěrem mám pro Tebe výzvu :-)

Vezmi si papír a tužku. Napiš si svoje 3 +3 referenční slova, která pro tebe budou v letošním roce kompasem. Která tě přivedou k zjištění, kdo opravdu jsi, co cítíš, co ve svém životě chceš mít nebo opustit. Udělej to prosím teď hned. Na nic nečekej, protože pak už možná nebudeš mít tolik času. Tvůj život je TEĎ. Děkuji, že Ti na sobě záleží.

A chceš žít život, který tě naplňuje hojností štěstí, radostí a lásky.